Sprawozdanie z XV Memoriału Strzeleckiego J. Banakiewicza

Sprawozdanie z XV Memoriału Strzeleckiego J. Banakiewicza

w ramach XXVI Mistrzostw Nauczycieli i Pracowników Oświaty

Kujawsko-Pomorskiego Okręgu ZNP W Strzelectwie Sportowym 2021

Zawody odbyły się 18 września (sobota) 2021 roku w Toruniu na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Forcie VI im. Jaremy Wiśniowieckiego przy organizacyjnym wsparciu kol. Leszka Polaka z Zarządu Oddziału ZNP w Toruniu – Prezesa Zarządu Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

Do zawodów udział zgłosiły Oddziały ZNP z Radziejowa  i Torunia.

Regulamin zawodów przewidywał rywalizację w kategorii kobiet, mężczyzn oraz drużynowej. Tradycją stało się już oddawanie ,,złotego strzału” do Tarczy Honorowej Jerzego Banakiewicza oraz wyłonienie najlepszego strzelca zawodów dla którego puchar Prezydenta Miasta Torunia ufundował Wydział Sportu i Turystki UMT.

Po podsumowaniu tegorocznych wyników zwycięzcami okazali się:

w kategorii kobiet:
I miejsce         – Katarzyna Brożek z Torunia (SEiR)

II miejsce       – Małgorzata Ferenc z  SP 18 w Toruniu
III miejsce      – JoannaDrosdowska z SP 11 w Toruniu

w kategorii mężczyzn:
I miejsce         – Jacek Borowicz z SP 15 w Toruniu

II miejsce       – Krzysztof Rosiński z Oddziału ZNP w Radziejowie
III miejsce      – Marek Balicki  z SP 18 w Toruniu

w kategorii drużynowej:
I miejsce         – Jadwiga Muszyńska  i Krzysztof Rosiński z Oddziału ZNP w Radziejowie

II miejsce       – Małgorzata Ferenc i Marek Balicki z SP 18 w Toruniu
III miejsce      – Dorota Leszyńska i Wojciech Szymański z SP13

Tarczę Honorową Jerzego Banakiewicza

za najlepszy strzał otrzymała Marta Olszewska z SP18

Puchar Prezydenta Miasta Torunia dla najlepszego zawodnika

otrzymał Jacek Borowicz z SP15

Zwycięzcy trzech kategorii otrzymali puchary i dyplomy zakupione i przygotowane przez organizatora zawodów Oddział ZNP w Toruniu wręczane przez kol. Krzysztofa Markiewicza prezesa Kujawsko-Pomorskiego Okręgu ZNP w Bydgoszczy.

Przechodnią statuetkę Mikołaja Kopernika prezes Okręgu wręczył reprezentacji z Radziejowa, która wywalczyła ją już kolejny raz.

Organizację zawodów, oprócz sędziów w Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, wspierali również pod opieką nauczyciela uczniowie klasy mundurowej z VI LO w Toruniu. Wszyscy uczestnicy poczęstowani zostali ciepłym, smacznym posiłkiem, a zawody przebiegły sprawnie
i bez  zakłóceń.